NEMOC NEBO ZDRAVÍ, STÁŘÍ NEBO MLÁDÍ?
Pro Vás je tu FARMAKON
Hlavní stranaO násKontaktyDotazníkOchodní řádE-shopProdejní síťVeletrhy a výstavy
Artróza - bolesti kloubůBolesti svalůPsoriázaKožní plísněAtopický ekzémAknéOparyKřečové žílyHemoroidyProblémy nohouRegeneraceCelulitida
Bylinné gelyPleťové maskyKonopné výrobkyVýrobky s hadím jedemVlasové přípravkyMasážní přípravkyPleťová tělová mlékaKrémy a emulzeBalzámy na ruceBalzámy na nohyČaje z léčivých bylin

Psoriáza - lupénka


Je neinfekční kožní onemocnění zvané lupénka. Lupénka se objevuje nejen na kůži, ale může se rozšířit i na nehty či klouby. U kloubů zasažených lupénkou může dojít k jejich deformaci či ztrátě funkce. Lupénka může být na jakékoliv části těla a to nejen na kůži, ale i ve vlasech nebo pod nehty. Nejčastější výskyt této choroby zasáhne děti v dětství a na začátku dospívání nebo dospělé po 40.

Příčinou vzniku psoriázy:

může být jak dědičná dispozice, tak i stres nebo nadváha. Mezi další faktory patří i: autoimunita, hormonální změny, infekce, poranění
 

Příznaky lupénky:

nemusí být na první pohled zřejmé. Mějte se ovšem na pozoru, pokud zaznamenáte:  svědění, zarudlé části na různých částech těla, červené odlupující se plochy, červené šupinaté skvrny

Pomoc od lupénky:

gely, masti, tělová mléka, sůl z Mrtvého moře, biologická léčba, fototerapie, fotochemoterapie

Název přípravku
charakteristika
e-shop

Atopic

Tento gel obsahuje komplex bylin (jitrocel, šalvěj lékařská, yzop, kozlík lékařský, řebříček ...), které velmi dobře působí zejména u problematické pleti, se sklonem k ekzémům, oparům a při potížích s akné, působí protizánětlivě a podporují hojení. Gel uklidňuje i pokožku zasaženou bodavým hmyzem. Aplikuje se několikrát denně.
Ingredients: Aqua, Hyssopus Officinalis, Salvia Officinalis, Achilea Millefolium, Marrubium Vulgare, Valeriana Officinalis, Lamium Album, Taraxacum Officinale, Chamomilla Recutita, Carum Carvi, Plantago Lanceolata, Menyanthes Trifoliata, Inula Helenium, Saccharum Officinarum, Camphor, Carbomer, Triethanolamine, Methylchloroisothiasolinone.
kosik eshop

CANABE přírodní léčitel

Regenerační přípravek k celodenní kosmetické péči o pokožku s projevy ekzémů, dermatitid, psoriázy, a jiných kožních neduhů. Velmi příznivě působí na svědivou a suchou pokožku, kterou zklidňuje, vyživuje a silně revitalizuje. Konopné vitageny optimalizují regeneraci kožních buněk. Pro výšší účinek obsahuje konopný olej i extrakt! U velmi citlivé pleti je vhodné provést test snášenlivosti.
Ingredients:  Aqua, Cannabis Sativa, Nicotiana Tabacum, Hysopus Officinalis, Heliantus Annus, Glycine Soja, Cannabis Sativa, Ethoxy Ethanol, Carbomer, Triethanol Amine, Methylisothiasolinone.

kosik eshop

DermaFIT I
při lupénce

Tento krémovitý gel je určen jako doplňkový přípravek k ošetření pokožky postižené zvýšenou lupovitostí, k hygienicko rotační péči, po ukončení aplikace diferentních léků. Obsahuje příznivě působící látky, pokožku regeneruje a zvláčňuje.
Ingredients: Aqua, Chelidonium Majus., Paraffinum Liquidum, Myroxylon Pereire, Mellaleuca                        Leucadendra, Carbomer, Triethanolamine, Methylisothiasolinone.

kosik eshop

DermaFIT II
při lupénce

Tento krémovitý gel je určen k hygienicko rotační péči o pokožku nemocnou, postiženou zvýšenou lupovitostí, po ukončení aplikace diferentních léků. Obsahuje příznivě působící látky, pokožku regenerují a zvláčňují.
Ingredients: Aqua, Salix Alba, Paraffinum Liquidum, Ichthammol, Melaleuca Alternifolia, Carbomer, Triethanol Amine, Methylchloroisothiasolinone.

kosik eshop

DermaFIT IV revitalizační

Regenerační emulgel k denní i noční kosmetické péči o pokožku s projevy ekzémů, dermatitid, psoriázy, aj. kožních neduhů. Velmi příznivě působí na svědivou a suchou pokožku, kterou zklidňuje, vyživuje a silně revitalizuje. Konopné vitageny optimalizují regeneraci kožních buněk. Obsah bylinných extraktů 15%, rostlinných olejů 15%.
Ingredients: Aqua,  Hysopus Officinalis, Cannabis Sativa, Nicotiana Tabacum, Cannabis Sativa, Glycine Soja, Heliantus Annus, Ethoxy Ethanol, Carbomer, Triethanol Amine, Methylisothiasolinone.

kosik eshop

Šampon CELANDIN

Speciální šampon určený zejména pro osoby se zvýšeným promaštěním vlasů, tvorbou lupů a zvýšené lupovitosti pokožky při psoriáze. Lze jej použít i jako tělový - sprchový šampon při nadměrném pocení. Obsahuje bylinné extrakty a přírodní éterický olej Tea Tree Oil, účinný i proti parazitům  (Veš dětská aj.), působí i preventivně.
Ingredients: Aqua, Coco-oleamidopropylbetaine, Sodiumlaurylsulfate, Viscum Album extrakt, Chelidonium Majus extrakt, Melaleuca Alternifolia oil, Hyssopus Officinalis  extrakt, Salvia Officinalis  extrakt, Achilea Millefolium  extrakt, Marrubium Vulgare extrakt, Valeriana Officinalis  extrakt, Lamium Album  extrakt, Taraxacum Officinale extrakt, Chamomilla Recutita extrakt, Carum Carvi extrakt, Plantago Lanceolata extrakt, Menyanthes Trifoliata extrakt, Inula Helenium extrakt, Sucrose, Camphor, Glycerol.

kosik eshop

Krém při atopii

Regenerační emulgel k denní i noční kosmetické péči o pokožku s projevy ekzémů, dermatitid, psoriázy, aj. kožních neduhů. Velmi příznivě působí na svědivou a suchou pokožku, kterou zklidňuje, vyživuje a silně revitalizuje. Konopné vitageny optimalizují regeneraci kožních buněk. Pro výšší účinek obsahuje konopný olej i extrakt! U velmi citlivé pleti je vhodné provést test snášenlivosti.
Ingredients: Aqua, Nicotiana Tabacum extrakt, Nicotiana Tabacum oil, Hysopus Officinalis extrakt, Hysopus Officinalis oil, Cannabis Sativa extrakt, Cannabis Sativa oil, Heliantus Annus oil, Glycine Soja oil, Cannabis Sativa, C 12-14 Pareth-30, Carbomer, Triethanol Amine, Methylisothiasolinone.

atopie

šampon 3+1

Velmi účinný přípravek pro citlivou i podrážděnou pokožku. Konopné vitageny spolu s dalšími látkami zabraňují vysoušení a představují dokonalou péči i ochranu vlasů. Působením všech aktivních látek je efektivní i při dlouhodobých potížích, přispívá i k regeneraci těla. Vhodný při zvýšené lupovitosti, psoriáze a ekzémech. Obsahuje bylinné extrakty (10%).
Ingredients: Aqua, Nicotiana Tabacum, Hysopus Officinalis, Cannabis Sativa, Coco-oleamidopropylbetaine, Sodiumlaurylsulfate, Salvia Officinalis, Achilea Millefolium, Marrubium Vulgare, Valeriana Officinalis, Lamium Album, Taraxacum Officinale, Chamomilla Recutita, Carum Carvi, Plantago Lanceolata, Menyanthes Trifoliata, Inula Helenium, Sacharum Officinarum, Camphor.

kosik eshop

Konopný olej

Potravina, Omega 3,6 enzymy, kosmetikum
kosik eshop

Krém na ruce konopný

Ekzémy, psoriáza, popraskaná pokožka
kosik eshop

Čistící léčivý čaj bylináře Pavla Váni

detoxikace organismu, kožní potíže
kosik eshop

Amazonské čaje

Používají se při kožních potížích, potížích s imunitou a při nádorových onemocněních.
kosik eshop