NEMOC NEBO ZDRAVÍ, STÁŘÍ NEBO MLÁDÍ?
Pro Vás je tu FARMAKON
Hlavní stranaO násKontaktyDotazníkObchodní řádE-shopProdejní síťVeletrhy a výstavy
Artróza potíže kloubůBolesti svalůPsoriázaKožní plísněAtopický ekzémAknéOparyKřečové žílyHemoroidyProblémy nohouRegeneraceCelulitida
Bylinné gelyPleťové maskyKonopné výrobkyVlasové přípravkyMasážní přípravkyPleťová tělová mlékaKrémy a emulzeBalzámy na ruceBalzámy na nohyČaje z bylin

Problémy nohou


Problémy spojené s dolními končetinami můžeme rozdělit do několika skupin:

1/1   Zdravotní problémy

Tyto problémy jsou z velké části způsobené hlavně nošením nevhodné obuvi. Od toho se odvíjí celá řada problémů, které nám mohou komplikovat život. Každý máme jiný tvar nohy, tzn. že k vyloučení zdravotních problémů je volba vhodné obuvi stěžejní.

Při nesprávném výběru obuvi může dojít k poklesu klenby, deformitě prstů a dalším ortopedickým vadám.

Mezi zdravotní problémy nohou patří také kostní výrůstky a dna, která je charakteristická náhlou bolestí, otoky nebo ztuhlostí kloubů.

1/2      Kožní vady

Na vznik kožních vad působí i různé vnější vlivy, např. návštěva bazénu či sauny, dlouhá chůze či stání, nevhodná hygiena, stres nebo nevhodná obuv. Kožní choroby mohou být:

  1. plísně - mykózy
  2. plantární bradavice
  3. puchýře
  4. mozoly
  5. kuří oka
  6. pocení

1/3      Nemoci nehtů

Opět nemoc způsobená výběrem nevhodné obuvi nebo špatnou hygienou, ale i dědičnou dispozicí. Mezi nejčastější nemoci nehtů patří:

  1. plísňové infekce
  2. zarostlé nehty
  3. vysoký nehet

K odbourání problémů nohou je nutné najít příčinu bolesti a vhodnou pomoc.

Porada s odborníkem je nezbytností.

Název přípravku
charakteristika
e-shop

Balzám na nohy při kožních plísních

Příznivě působící látkou na kožní plísně je vysoce účinný čajovníkový olej TEA TREE OIL a lopuchový extrakt s fytosteroly a fytoncidy. Vhodný při zvýšené potivosti, nepříjemném zápachu a svědivosti.
Ingredients: Aqua, Arctium Lappa extrakt, Paraffinum Liquidum oil, Melaleuca Alternifolia oil, Carbomer, Triethanolamine, Methylisothiasolinone.
kosik eshop

Balzám na nohy na popraskanou kůži

Velmi účinný přípravek pro silně popraskanou kůži a ztvrdlé paty. Obsahuje rostlinné výtažky, oleje a silice (vrba bílá, ichthyol, parafin, čajovníková silice), které působí i při problémech s kožními plísněmi. Před aplikací odstraňte ztvrdlou kůži mechanicky.
Ingredients: Aqua, Salix Alba extrakt, Paraffinum Liquidum oil, Ichthammol, Melaleuca Alternifolia oil, Carbomer, Triethanol amine, Methylchloroisothiasolinone.
kosik eshop

Balzám na nohy při pocení

Balzám účinně působí u vlhkých svědivých chodidel, jemně a desodoračně.
Obsahuje rostlinné výtažky, oleje a silice.
Ingredients: Aqua, Hellianthus Annus, Melissa Officinalis, Paraffinum Liquidum, Lavandula Angustifolia, Carbomer, Triethanolamine, Eucalyptus Globulus, Salvia Officinalis, Mentha Piperita, Abies Alba, Melissa Officinalis, Ocimum Basilicum, Methylchloroisothiasolinone.
kosik eshop

Balzám na nohy promašťující

Vynikajícího účinku je dosaženo působením heřmánku a peruánského balzámu. Velmi vhodný pro suchou pokožku, kterou vyživuje, regeneruje.
Ingredients: Aqua, Chamomilla Recutita, Helianthus Annus, Paraffinum Liquidum, Carbomer, Triethanol Amine, Myroxylon Pereire, Methylchloroisothiazolinone.
kosik eshop

Balzám na nohy při únavě

Balzám na nohy při únavě
Je určen zejména pro namožené svaly, klouby. Příjemně osvěžuje a prokrvuje pokožku.
Ingredients:  Aqua, Helianthus Annus,Paraffinum Liquidum, Aesculus Hippocastanum, Eucalyptus Globulus, Rosmarinus Officinalis, Carbomer, Mentha Piperita, Abies Alba, Triethanolamine, Methylchloroisothiasolinone.

kosik eshop

Konopná mast při různých obtížích

Vynikající konopný regenerační přípravek s účinnými bylinami (konopí, kostival lékařský, meduňka lékařská, ...), éterickými oleji, vitamíny, rostlinnými oleji a biologicky aktivními látkami (MSM a glukosaminsulfát). Masáž tímto přípravkem může příznivě působit při pohyblivosti. Působením všech aktivních látek je velice účinný a brzy dochází k pocitu uvolnění. U velmi citlivé pokožky je vhodné provést test snášenlivosti. Obsahuje konopný olej i extrakt!

kosik eshop

THÁLIE

Bylinný emulgel s vynikající Meduňkou lékařskou, s vysokým obsahem přírodních éterických olejů a vitamínem E. Příznivě působí při únavě a brzy přináší pocit úlevy a chybějící svěžesti.
Uklidňuje a prokrvuje pokožku. Vynikající pro regeneraci těla. Přípravek může být použitý i jako ošetřující a pečující přípravek o pokožku.

kosik eshop

Venoscin

Regenerační bylinný balzám s kaštanem a éterickými oleji k péči o pokožku osob s tendencí ke křečovým žilám a únavě svalů, dobře působí i při celulitidě apod. Balzám osvěžuje a prokrvuje pokožku. Aplikuje se pouze jemným vtíráním, do pokožky dolních končetin odspodu nahoru, směrem k srdci. Pro synergický účinek aplikujte střídavě s přípravkem Venotin.
Ingredients: Aqua, Heliantus Annus seed oil, Paraffinum Liquidum, Aesculus Hippocastanum flos extract, Eucalyptus Globulus Essentials oil, Rosmarinus Officinalis Essentials oil, Mentha Piperita oil, Abies Alba oil, Carbomer, Triethanolamine, Laureth - 30 Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin.

kosik eshop

Jedlová koupelová sůl

dýchání

Fenyklová koupelová sůl

ukliňující

Citonová koupelová sůl

povzbuzující

Levandulová koupelová sůl

uvoňující