NEMOC NEBO ZDRAVÍ, STÁŘÍ NEBO MLÁDÍ?
Pro Vás je tu FARMAKON
Hlavní stranaO násKontaktyDotazníkObchodní řádE-shopProdejní síťVeletrhy a výstavy
Artróza potíže kloubůBolesti svalůPsoriázaKožní plísněAtopický ekzémAknéOparyKřečové žílyHemoroidyProblémy nohouRegeneraceCelulitida
Bylinné gelyPleťové maskyKonopné výrobkyVlasové přípravkyMasážní přípravkyPleťová tělová mlékaKrémy a emulzeBalzámy na ruceBalzámy na nohyČaje z bylin

Celulitida - "pomerančová kůže"


Celulitida neboli pomerančová kůže je onemocnění, které postihuje především ženy a z většiny případů se týká oblasti hýždí a stehen. Jde o hromadění tukové tkáně a stárnutí podkožního vaziva. Kůže ztrácí na pružnosti a kvalitě a tím dochází k ukládání tuků, vytváří se celulitida a tukové polštářky.

Příčiny celulitidy:

 1. poruchy krevního oběhu
 2. sedavé zaměstnání
 3. nadměrná konzumace tuků
 4. příliš těsné oblečení
 5. obezita
 6. kofein
 7. alkohol
 8. kouření
 9. genetické dispozice
 10. stres

Zanedbáním celulitidy může dojít i k závažným zdravotním problémům jako jsou:

 1. křečové žíly
 2. neprůchodné cévy
 3. bércové vředy

Celulitidou trpí i modelky a ženy, které aktivně sportují, protože toto onemocnění je úzce spjato s hladinou hormonů v těle. Nejčastější výskyt celulitidy je v období:

 1. puberty
 2. těhotenství
 3. přechodu
 4. používání antikoncepce
 5. hormony v potravě

Celulitidě můžeme předejít, pokud budeme sportovat a zdravě žít. Metod, jak odstranit pomerančovou kůži je mnoho. Neodmyslitelně mezi ně patří:

 1. čištění lymfatického systému
 2. lymfodrenáž
 3. radiální endodermoterpie
 4. liposukce

Před každým zákrokem byste se měli poradit s odborníkem. Ten určí, v jakém stadiu je celulitida a jak ji nejvhodněji odstraňovat..

Název přípravku
charakteristika
e-shop

Venoscin

Regenerační bylinný balzám s kaštanem a éterickými oleji k péči o pokožku osob s tendencí ke křečovým žilám a únavě svalů, dobře působí i při celulitidě apod. Balzám osvěžuje a prokrvuje pokožku. Aplikuje se pouze jemným vtíráním, do pokožky dolních končetin odspodu nahoru, směrem k srdci. Pro synergický účinek aplikujte střídavě s přípravkem Venotin.
Ingredients: Aqua, Heliantus Annus seed oil, Paraffinum Liquidum, Aesculus Hippocastanum flos extract, Eucalyptus Globulus Essentials oil, Rosmarinus Officinalis Essentials oil, Mentha Piperita oil, Abies Alba oil, Carbomer, Triethanolamine, Laureth - 30 Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin.

kosik eshop

Čistící čaj bylináře Pavla Váni

detoxikace organismu, kožní potíže
kosik eshop