NEMOC NEBO ZDRAVÍ, STÁŘÍ NEBO MLÁDÍ?
Pro Vás je tu FARMAKON
Hlavní stranaO násKontaktyDotazníkOchodní řádE-shopProdejní síťVeletrhy a výstavy
Artróza - bolesti kloubůBolesti svalůPsoriázaKožní plísněAtopický ekzémAknéOparyKřečové žílyHemoroidyProblémy nohouRegeneraceCelulitida
Bylinné gelyPleťové maskyKonopné výrobkyVýrobky s hadím jedemVlasové přípravkyMasážní přípravkyPleťová tělová mlékaKrémy a emulzeBalzámy na ruceBalzámy na nohyČaje z léčivých bylin

Ekzémy - atopický ekzém


Jde o neinfekční kožní zánět, který postihuje především pokožku. Při jeho výskytu dochází k tvoření míst na kůži, která svědí a jsou načervenalá. Atopický ekzém postihuje až 20% lidí v České republice. Jde o onemocnění, které je hlavně u dětí, ale ve většině případů vymizí po 10. roku dítěte. Nejdůležitější a zároveň nejtěžší je stanovit původ a příčinu atopického ekzému.

Příčin vzniku může být totiž nespočetně.

Nejčastěji je původ vzniku ekzému spojen s místy a věcmi, kterými se obklopujeme každý den. Nejvíce jsou to: potraviny, záněty, roztoči, prach, peří, zhoršení stavu na jaře a na podzim, hormonální změny, stres


Postižení kůže se může projevovat následovně:

hrubá kůže, puchýře, šupiny,
krvavá místa

Mezi místa na těle, která bývají nejčastěji zasažena patří:

vlasy, tváře, loketní a podkolenní jamky, zápěstí, krk, oblast kolem úst
a očí

Pro pomoc při atopickém ekzému

si najděte vhodné produkty, které Vám zmírní jeho příznaky.

Mezi ně řadíme: antihistaminika, kortikoidy, masti, gely, krémy, olejové koupele

Název přípravku
charakteristika
e-shop

Atopic

Tento gel obsahuje komplex bylin (jitrocel, šalvěj lékařská, yzop, kozlík lékařský, řebříček ...), které velmi dobře působí zejména u problematické pleti, se sklonem k ekzémům, oparům a při potížích s akné, působí protizánětlivě a podporují hojení. Gel uklidňuje i pokožku zasaženou bodavým hmyzem. Aplikuje se několikrát denně.
Ingredients: Aqua, Hyssopus Officinalis, Salvia Officinalis, Achilea Millefolium, Marrubium Vulgare, Valeriana Officinalis, Lamium Album, Taraxacum Officinale, Chamomilla Recutita, Carum Carvi, Plantago Lanceolata, Menyanthes Trifoliata, Inula Helenium, Saccharum Officinarum, Camphor, Carbomer, Triethanolamine, Methylchloroisothiasolinone.
kosik eshop

CANABE přírodní léčitel

Regenerační přípravek k celodenní kosmetické péči o pokožku s projevy ekzémů, dermatitid, psoriázy, a jiných kožních neduhů. Velmi příznivě působí na svědivou a suchou pokožku, kterou zklidňuje, vyživuje a silně revitalizuje. Konopné vitageny optimalizují regeneraci kožních buněk. Pro výšší účinek obsahuje konopný olej i extrakt! U velmi citlivé pleti je vhodné provést test snášenlivosti.
Ingredients:  Aqua, Cannabis Sativa, Nicotiana Tabacum, Hysopus Officinalis, Heliantus Annus, Glycine Soja, Cannabis Sativa, Ethoxy Ethanol, Carbomer, Triethanol Amine, Methylisothiasolinone.

kosik eshop

Krém při atopii

Regenerační emulgel k denní i noční kosmetické péči o pokožku s projevy ekzémů, dermatitid, psoriázy, aj. kožních neduhů. Velmi příznivě působí na svědivou a suchou pokožku, kterou zklidňuje, vyživuje a silně revitalizuje. Konopné vitageny optimalizují regeneraci kožních buněk. Pro výšší účinek obsahuje konopný olej i extrakt! U velmi citlivé pleti je vhodné provést test snášenlivosti.
Ingredients: Aqua, Nicotiana Tabacum extrakt, Nicotiana Tabacum oil, Hysopus Officinalis extrakt, Hysopus Officinalis oil, Cannabis Sativa extrakt, Cannabis Sativa oil, Heliantus Annus oil, Glycine Soja oil, Cannabis Sativa, C 12-14 Pareth-30, Carbomer, Triethanol Amine, Methylisothiasolinone.

kosik eshop

Čistící léčivý čaj bylináře Pavla Váni

detoxikace organismu, kožní potíže
kosik eshop